Przejdź do głównej zawartości

Arbuz - wartość odżywcza i energetyczna, jego historia i zastosowanie kulinarne

Arbuz to kolejne dość znany przez nas owoc, który sezonowo pojawia się w handlu, którego możemy kupić w całości lub pokrojonego na ćwiartki. Choć z botanicznego punktu widzenia jest owocem, to arbuz klasyfikuje się jako warzywo dyniowate, choć również w towaroznawstwie żywności klasyfikujemy jako owoc południowy. Arbuz był znany już dość dawno, o czym będzie jeszcze wzmianka historyczna związana z tym owocem. Ponieważ jest produktem sezonowym, warto go spożywać nie tylko z uwagi na jego walory smakowe, ale również z uwagi na dużą wartość odżywczą, a ponieważ arbuz jest doskonałym źródłem wody, to także dostarczamy wodę do organizmu wraz ze spożyciem arbuza, co nawadnia nasz organizm. Zawiera dużo przeróżnych składników odżywczych, dlatego też na temat arbuza będzie poświęcony niniejszy wpis, w którym zawarto dość ciekawe, a zarazem dość istotne informacje na temat tego owocu z towaroznawczego i żywieniowego punktu widzenia. W niniejszym wpisie także omówiono zastosowanie arbuza w kulinariach oraz mały wycinek historii związanej z tym owocem. 


Komentarze

  1. Bardzo ciekawe informacje o tym pysznym owocu.
    Jego zaletą jest również to, że można go spożywać bezkarnie, bez obawy o wysoką kaloryczność. Ja osobiście uwielbiam arbuzy.
    Pozdrawiam Cię serdecznie w to upalne popołudnie...

    OdpowiedzUsuń
  2. Arbuza kocham miłością bezgraniczną! Zawsze zacieram ręce z radości gdy zaczyna się na niego sezon.
    I nie wiedziałam że jest raczej z rodziny dyniowatych..

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawe informacje! Oj arbuzy to ja uwielbiam- zwłaszcza latem :) Warto wiedzieć, że pestki arbuza są też wyjątkowo zdrowe.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Polecane inne wpisy do przeczytania:

Sposoby układania sztućców na talerzu podczas i po konsumpcji

Jak radzić sobie w sytuacji, kiedy mamy kontakt z osobami toksycznymi, czyli 10 przykładowych metod radzenia sobie z osobami toksycznymi. Psychologia.

Składniki mineralne, czyli składniki pokarmowe odżywcze. Mikroelementy – fluor (F) i jod (I). Jakie funkcje pełnią te składniki mineralne w naszym organizmie, ich dzienne zapotrzebowanie oraz ich źródło w różnych produktach spożywczych.