Chciałbym podzielić się z Państwem kolejnym postem związanym z obsługą konsumenta w gastronomii. Przedstawię Wam 3 wybrane przeze mnie sposoby układania sztućców na talerzu podczas konsumpcji i po konsumpcji. Niestety, ale z moich obserwacji wynika, że bardzo mało osób zna lub stosuje w praktyce te sposoby układania sztućców na talerzu, co może być niekiedy kłopotliwe dla kelnera/kelnerki, który zastanawia się, czy zabrać już talerz, czy też podać dokładkę, kiedy konsument o to prosi. Komunikacja pomiędzy klient-konsument musi być prawidłowa, dlatego też warto znać takie zasady i używać ich w praktyce. Na temat układania sztućców na talerzu jest wiele książek o tematyce związanej z gastronomią lub savoir-vivre. W przyszłości opublikuję jeszcze jeden taki wpis, gdzie podam jeszcze inne sposoby układania sztućców na talerzu.
Zgadza się 👉 bardzo mało osób zna lub stosuje w praktyce wskazane przez ciebie sposoby układania sztućców na talerzu. Widać jest to u nas w kraju i poza granicami. Realizując transport międzynarodowy wiem o czym mowa. To nie tylko nasz problem jak niektórzy starają się nam wmówić. Po prostu coraz mniej spożywamy posiłków restauracjach a i tam czasami klient otrzymuje zestaw podstawowy. Łyżkę, nóż i widelec które pozostawiamy na talerzu w nieładzie.
OdpowiedzUsuńDziękuję serdecznie za poświęcenie swojego czasu na odwiedzenie mojej strony, dodania komentarza, jak i za podzielenie się z nami Twoimi przemyśleniami nt. savoir-vivre. Dziękuję, że dzielisz się z nami Twoimi spostrzeżeniami związanymi z tym zagadnieniem, co muszę się z Tobą zgodzić. Myślę, że ta edukacja powinna być nie tylko w szkole gastronomicznej, ale także edukacja ta powinna być już od najmłodszych lat.
UsuńPozdrawiam serdecznie i życzę Tobie miłego dnia 😘🙋♂️
Patryk
Die dritte Version kannt ich noch gar nicht. Wieder was gelernt :)
OdpowiedzUsuńLiebe Grüße
Christine
Hi Christine 🖐😊
UsuńDanke sehr für deine Kommentar. Ich bin froh, dass dieser Beitrag sehr interessant war und du hast viele hier gewusst 🙂👍 Die dritte Version ist, wenn du Kellner um den nähsten Teller bittest 🙂
Viele Grüße für dich und Ich schicke dir positive Energie 😘🤗💖
Patrick
Zasady układania sztućców na talerzu są niezwykle istotne dla harmonijnego przebiegu posiłku i komunikacji między kelnerem a klientem. Właściwe zrozumienie tych zasad może ułatwić obsługę i uniknąć ewentualnych nieporozumień.
OdpowiedzUsuńPrzedstawienie trzech wybranych przez Ciebie sposobów układania sztućców na talerzu to cenny wkład w edukację gastronomiczną. Faktycznie, nie wszyscy klienci są zaznajomieni z tymi zasadami, co może stwarzać pewne trudności zarówno dla personelu restauracyjnego, jak i dla samych gości :)
👍🙂
UsuńBardzo przydatny wpis.
OdpowiedzUsuńI have read about these conventions before and I agree with you when you say that few people know or use them. In fact, I often wonder if the server at any given restaurant will know them. Maybe at a very fancy restaurant.
OdpowiedzUsuńFajnie uzupełnić wiedzę, bo o tym, co oznaczają skrzyżowane sztućce to nie wiedziałam. Ale młode kelnerki (albo raczej "dorywcze dziewczęta do roznoszenia dań na weselach") też nie wiedzą, bo ostatnio co sobie odłożyłam sztućce oparte o talerzyk (by dokończyć potrawę po powrocie z parkietu) to mi zabierały talerzyk :-DD
OdpowiedzUsuńDziękuję za ten post. Na pewno warto znać te zasady przy stole :) Miłego popołudnia
OdpowiedzUsuńNiestety nie każdy przestrzega tych zasad.
OdpowiedzUsuńZachowanie przy stole, też pozostawia wiele do życzenia.
Serdeczności zostawiam:)