Przejdź do głównej zawartości

Jak zapobiec zatruciom pokarmowym konsumentów?

Zdarzają się niestety sytuacje, kiedy dochodzi do zatrucia pokarmowego, kiedy zjemy jakąś potrawę, która niestety nie była dla nas bezpieczna do spożycia. Aby uniknąć takich sytuacji w gastronomii, należy przede wszystkim stosować nie tylko system HACCP, ale również dobre praktyki higieniczne (GHP) i dobre praktyki produkcyjne (GMP). W zrobionej przeze mnie grafice przedstawiłem dość ważne zasady z punktu widzenia bezpieczeństwa żywności i żywienia, które należy je zapamiętać i koniecznie stosować je w praktyce. Pamiętajcie o nich drodzy restauratorzy, kierownicy zakładów żywienia zbiorowego typu zamkniętego i kucharze/kucharki. Również pojawi się następny post związany z tą tematyką, gdzie przedstawię listę bakterii chorobotwórczych, które wywołują zatrucia pokarmowe. Również możecie Państwo znaleźć post, który został opublikowany na mojej stronie, który dotyczy zasad bezpiecznego i higienicznego przyrządzania potraw w zakładach żywienia zbiorowego [1].


Przypisy:

[1] 10 zasad bezpiecznego i higienicznego przyrządzania potraw w zakładach gastronomicznych 

Komentarze

Polecane inne wpisy do przeczytania:

Sposoby układania sztućców na talerzu podczas i po konsumpcji

Jak radzić sobie w sytuacji, kiedy mamy kontakt z osobami toksycznymi, czyli 10 przykładowych metod radzenia sobie z osobami toksycznymi. Psychologia.

Stres w miejscu pracy m.in. w gastronomii, ich przyczyna oraz jak pracownik powinien radzić sobie z nim? Stres w pracy z punktu widzenia psychologii pracy oraz psychologii w zarządzaniu. Psychologia.