Przejdź do głównej zawartości

Psychoterapia - czym jest? Kto przeprowadza psychoterapię? Przykładowe rodzaje psychoterapii. Psychologia.

W kolejnym wpisie z cyklu ciekawostki psychologiczne chciałbym Was zapoznać z dość ważnym tematem, jakim jest psychoterapia. Wielu osób boryka się z wieloma różnymi problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym, gdzie terapia często jest niezbędna do tego, aby uporać się z takimi problemami, co znacząco nie tylko wpłynie na nasze samopoczucie, ale również na nasze zdrowie psychiczne. Do takich problemów można zaliczyć nie tylko niskie poczucie własnej wartości, ale także np. różne traumy z dzieciństwa, z którymi się borykamy, co wpływa niekorzystnie w naszym życiu, ale również brak pewności siebie, różne lęki, czy też borykamy się z jakimś kryzysem psychicznym (emocjonalnym), z którymi nie możemy się uporać. Także jeśli przechodzimy przez kryzys w naszej rodzinie, czy kryzys związkowy, to także z takim problemem warto udać się na terapie. 

Jeśli borykasz się z różnymi problemami, które wpływają destruktywnie na nas (dla naszego zdrowia psychicznego), skorzystaj z pomocy psychologa i/lub psychoterapeuty, który pomoże Ci rozwiązać Twoje problemy, z którym się borykasz. Nie tylko możesz skorzystać z prywatnych usług psychoterapeuty, ale również można skorzystać z psychoterapii na NFZ (psychoterapia refundowana). Postanowiłem opublikować ten wpis, gdzie nie tylko krótko wyjaśniłem, czym jest psychoterapia i kto przeprowadza psychoterapie, ale również, jakie są przykładowe rodzaje psychoterapii. Wiele z nich jest przeprowadzanych w różnych nurtach psychoterapeutycznych, dlatego też każdy psychoterapeuta przeprowadza taką terapię w takim nurcie, w jakim uzyskał certyfikat. Warto dowiedzieć się o różnych nurtach psychoterapeutycznych co dzięki temu będziecie wiedzieć wiele nt. tego, w jaki sposób będzie przeprowadzana taka terapia. 

Komentarze

Polecane inne wpisy do przeczytania:

Sposoby układania sztućców na talerzu podczas i po konsumpcji

Jak radzić sobie w sytuacji, kiedy mamy kontakt z osobami toksycznymi, czyli 10 przykładowych metod radzenia sobie z osobami toksycznymi. Psychologia.

Antyspołeczne zaburzenie osobowości (osobowość dyssocjalna). Psychologia.